Zajęcia basenowe

Styczeń 2023

Kontynuujemy rozpoczęte w ubiegłym roku zajęcia “aqua fitness” dla rodziców dzieci 

z niepełnosprawnościami.

WOŚP

Styczeń 2023

Co roku  Mechelińskie Morsy grają  z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy . Podczas tegorocznej akcji w Mechelinkach na rzecz WOŚP udało się zebrać całkiem spora kwotę. 

Zajęcia basenowe dla dzieci

Styczeń 2023

W roku 2023 kontynuujemy nasze zajęcia na basenie wraz ze Stowarzyszenie Dlaczego Nie dla dzieci z niepełnosprawnościami. 

Pierwsze morsowanie w 2023

Styczeń 2023

Szampańskie, Noworoczne spotkanie Mechelińskich Morsów . Tak wyglądało nasze dzisiejsze morsowanie.
Życzymy Wszystkim morsującym zdrówka, bezpiecznych kąpieli i wspaniałej atmosfery podczas tegorocznych morsowań.
W tym dniu zamordowało 33 osoby

Rok

Morsowanie sezon 22/23

Listopad 2022

Już na początku listopada startuje kolejny sezon morsowania w Mechelinkach. W tym roku nowa lokalizacja przy kawiarni Monic.

Morska Służba

Październik 2022

To druga edycja projektu Morska Służba skierowana do dzieci i młodzieży. W ramach tego projektu odbywają się zajęcia z zakresu:

– wspinaczki

– pierwszej pomocy

– nurkowania

– ratownictwa wodnego

– survivalu

– krav magi

Aqua Therapy cd...

Wrzesień 2022

Od września rozpoczęliśmy zajęcia na basenie dla dzieci z niepełnosprawnościami. Co cykliczne zajęcia odbywające się w każdy czwartek, na pływalni Akademickiego Centrum Sportowego AMW. 

Pływanie dla seniorów

Wrzesień 2022

Tak jak w czerwcu przez cały wrzesień prowadziliśmy zajęcia dla seniorów z Gminy Kosakowo w zakresie :

– ćwiczenia w wodzie Aqua Senior

– nauka pływania

– doskonalenie pływania

Aqua Therapy w Mechelinkach

Sierpień/Wrzesień 2022

Nasze Stowarzyszenie wraz ze Stowarzyszeniem Dlaczego Nie przeprowadziliśmy zajęcia w wodzie i na wodzie dla dzieci z niepełnosprawnościami. To nasze pierwsze tak duże wydarzenie ( 5 spotkań ). Po relacji uczestników i ich rodziców wiemy, że to nie były ostatnie tego typu zajęcia 

Taurus Sea-Doo CUP

Sierpień 2022

W drugim dniu zawodów skuterowych odbyły się wyścigi dla amatorów, które pomimo trudnych warunków atmosferycznych cieszyły się dużym zainteresowanim. Wyścigi były rozgrywane w ramach Seri Amatorskich Zawodów Skuterowych Taurus Sea – Doo Cup

Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych

Sierpień 2022

To największe nasze wydarzenie i jedno z większych na terenie Gminy Kosakowo, które współorganizowaliśmy wraz z Lifeguard Gdynia i Kosakowo Sport. Kolejny raz gościliśmy najlepszych zawodników z Polski.

 

Szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego

Sierpień 2022

Tak jak w poprzednich latach Stowarzyszenie zorganizowało i przeprowadziło szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kosakowo. W ramach tego szkolenia odbyły się II kursy na stopień młodszego ratownika.

Szkolenie dofinansowane w ramach grantu Gminy Kosakowo.

Eko Piknik

Lipiec 2022

Eko Piknik to wydarzenie, które wspólnie organizowaliśmy z Akwarium Gdyńskim, Morskim Instytutem Rybackim oraz Uniwersytetem Gdańskim. Podczas tego pikniku można było się dowiedzieć: co żyje przy plaży, jakie zagrożenia niosą za sobą śmieci w morzach, jak zbudowane są organizmy wodne, podwodne życie Zatoki Puckiej. Nie zabrakło zabaw edukacyjnych i konkursów z nagrodami 🙂

Marsz Śledzia

Czerwiec 2022

Jak co roku wspieramy uczestników Marszu Śledzia , którzy pokonują dystans z Kuźnicy do Rewy maszerując, płynąc w wzdłuż Ryf Mew. 

Nurkujący seniorzy 🙂

Czerwiec 2022

Zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy nurkowanie zapoznawcze – intro diving dla grupy seniorów z Rewskiego Klubu Seniora. Zajęcia cieszyły się sporym zainteresowaniem, a radość uczestników bezcenna 🙂

Zajęcia pływackie dla seniorów

Czerwiec 2022

Przez cały czerwiec w każdy wtorek na pływalni Akademickiego Centrum Sportowego AMW odbywały się bezpłatne zajęcia dla seniorów z Rewskiego Klubu Seniora z zakresu nauki i doskonalenia pływania jak również z aqua-aerobiku dla seniorów.

Dzień Dziecka

Maj 2022

Dzień DZIECKA razem z Ukrainą to wydarzenie które zorganizowaliśmy 28 maja i cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci ale również dorosłych. w tym dniu dla dzieci wszystkie atrakcje były bezpłatne. Dmuchańce, pływanie na deskach SUP, warsztaty z pierwszej pomocy, grill, wata cukrowa, napoje, lody i wiele innych atrakcji. 

On Duty

Maj 2022

Konferencja ratownicza której już od kilku lat jesteśmy współorganizatorem. Drugi dzień to dzień “na mokro” czyli część praktyczna która odbywa się w naszej bazie. Pomimo nie sprzyjających warunków pogodowych udało się zrealizować zaplanowane ćwiczenia, pokazy, prezentacje. 

1047 dla Pawełka

Maj 2022

Za nami IV edycja akcji charytatywnej weteranów 1047 dla Pawełka. Stowarzyszenie wspiera uczestników kajakarzy weteranów, którzy płyną kajakami rzeką Wisłą z metą w Mechelinkach.

Płyniemy Polsko

Maj 2022

To już kolejny raz jak stowarzyszenie wspiera Rajd na skuterach wodnych Płyniemy Polsko, który ma na celu zbiórkę pieniędzy na zajęcia nurkowe dla dzieci z niepełnosprawnościami. 

Zakończenie sezonu morsowania

Kwiecień 2022

Jak co roku w kwietniu 🙂 kończymy sezon morsowania w gronie Mechelińskich Morsów. Wielkie podziękowania dla tych którzy uczestniczyli w naszych morsowaniach. 

Dzięki wsparciu finansowym ( w ramach grantu ) Gminy Kosakowo mogliśmy profesjonalnie zabezpieczyć ( ratownik medyczny/ratownik wodny ) nasze cotygodniowe morsowania. 

Nagroda Wójta Gminy

Marzec 2022

Nasze Stowarzyszenie podczas Galii Nagród Wójta 2022 otrzymuje nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu.

Pomoc dla Ukrainy

Marzec 2022

Nasza baza podczas morsowania organizuje zbiórkę a tym samym przyłącza się do akcji ” Pomoc do Ukrainy ” zebrane dary przekazane do punktu Gminnego w Mechelinkach.

Zajęcia na basenie dla Seniorów

Luty 2022

Stowarzyszenie przy wsparciu CNiTA TICADA kontynuuje prowadzenie zajęć na basenie dla seniorów z Rewskiego Klubu Seniora  ( zajęcia te to nauka i doskonalenie pływania jak również aquaareobic)

Gramy z WOŚP

Styczeń 2022

To już kolejny raz kiedy `Mechelińskie Morsy ” GRAJĄ ” z WOŚP zaczynamy już podczas najbliższego morsowania 16.01 i 23.01 i tak samo finał 30.01 ….

Gramy do końca Świata i jeden dzień dłużej 🙂

Rok

Morsowe Mikołajki

Grudzień 2021

Stowarzyszenie organizuje “Morsowe Mikołajki” w Mechelinkach :), to akcja która ma na celu integrację środowiska osób morsujących z naszej Gminie i nie tylko 🙂

W tym dniu na morsowaniu pojawiło się prawie 100 osób !

Mikołajki na Petardzie !

Listopad 2021

Mechelińskie Morsy przyjmują wyzwanie i uczestniczą w akcji ” MIKOŁAJKI NA PETARDZIE – razem na rzecz Puckiego Hospicjum, której celem jest zebranie 30 tyś na działalność puckiego hospicjum.

Mechelińskie Morsy

Październik 2021

Rozpoczynamy kolejny sezon morsowania  w Mechelinkach z grupą zapalonych Mechelińskich Morsów. To już 4 sezon wspólnego morsowania.

Zapraszamy wszystkich na niedzielne morsowania godz.12:00 wejście do wody.

Morsujemy do kwietnia 🙂

Partner GAS STORAGE POLAND

Rescue Eco Patrol sezon 2021

Październik 2021

Rescue Eco Patrol w tym sezonie:

-106 wypłynięcia ponad 1260 mil morskich !!!

16 interwencji w tym:

– 1 akcja ratownicza wspólnie z SAR i OSP   Kosakowo

– 1 akcja zgłoszona przez plażowicza-dryfujący ponton

– 2 interwencje z udziałem przewróconych skuterów

– 3 interwencje, które mogły zagrażać życiu

(wychłodzenie organizmu) kitesurfer-ów

– 9 wyjść sprawdzających dryfujące akcesoria

dmuchane (materace, piłki, koła, flamingi itp.) Zgodnie z wytycznymi ratowniczymi każdy dostrzeżony przedmiot tego typu musi być sprawdzony, czy nie ma tam osób potrzebujących pomocy.

Kilkanaście pogadanek edukacyjnych w szczególności z  użytkownikami skuterów wodnych.

Zajęcia basenowe dla seniorów

Wrzesień 2021

Rozpoczynamy zajęcia na pływalni dla seniorów z Rewskiego Klubu Seniora. Cotygodniowe ćwiczenia odbywają się na Pływalni Akademickiego Centrum Sportu Akademii Marynarki Wojennej , potrwają aż do czerwca 2022.

Pomost pływający - monitoring

Wrzesień 2021

Przez cały okres letni monitorujemy pomost pływający znajdujący się na plaży.

Czysty Bałtyk

Sierpień 2021

Czysta Polska – Czysty Bałtyk to ogólnopolska akcja sprzątania plaż Bałtyku, w którym członkowie naszego stowarzyszenia brali czynny udział. Zebraliśmy na plaży w Rewie i Mechelinek ponad 40 kg śmieci. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się taka akcja w naszym rejonie.

Patrol K38

Sierpień 2021

Przez kilka dni sierpnia nasi operatorzy skuterów wodnych K38 mieli okazję testować skuter wodny wraz z platformą ratowniczą firmy Kawasaki, który był wsparciem naszych patroli realizowanych w ramach projektu Rescue Eco Patrol

Piknik Weterana

Sierpień 2021

Już tradycyjnie w okresie wakacyjnym w naszej bazie odbył się „Piknik Weterana” wydarzenie integrujące środowisko byłych żołnierzy- weteranów z jednostek specjalnych.

Marsz Śledzia

Sierpień 2021

Marsz Śledzia to coroczne wydarzenie w naszej Gminie. Nasz Rescue Eco Patrol również tam był i zabezpieczał uczestników przemarszu na trasie Kuźnica – Ryf Mew – Rewa.

Współpraca z Policją

Sierpień 2021

Rescue Eco Patrol prowadził wspólne patrole z Policją Wodną z Gdańska w naszym rejonie. W tym sezonie priorytetem była edukacja w szczególności użytkowników skuterów wodnych.

Piknik Korsarza

Sierpień 2021

W naszej bazie odbył się Piknik Korsarza, organizowany wspólnie z Gminą Kosakowo i Stowarzyszeniem Port Mechelinki. Kajaki, rejsy kutrem, gry i zabawy dla seniorów z naszej Gminy.

Partner GAS STORAGE POLAND

Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych

Lipiec 2021

Po raz kolejny byliśmy współorganizatorem Mistrzostw PolskiSkuterów Wodnych – największego naszegowydarzenia w tym roku. Było to największa sportowewydarzenie motorowodne w Polsce Północnej.

Partner GAS STORAGE POLAND

Kurs Młodszego Ratownika

Lipiec 2021

W ramach przydzielonego grantu z Gminy Kosakowo rozpoczęliśmy drugi kurs na stopień młodszego ratownika. Jest to bezpłatne szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy dla dzieci i młodzież z terenu Gminy Kosakowo.

Partner GAS STORAGE POLAND

Zajęcia pływackie dla mieszkańców Gminy Kosakowo

Lipiec / Sierpień 2021

 

Prowadziliśmy otwarte treningi pływackie na wodach otwartych w Mechelinkach. Bezpłatne zajęcia w okresie wakacyjnym dla mieszkańców Gminy Kosakowo. Prowadzone były przez naszych instruktorów a zabezpieczane z pokładu łodzi Rescue Eco Patrol. Zajęcia miały miejsce w każdą środę.

Partner GAS STORAGE POLAND

Zajęcia dla seniorów z Gminy Kosakowo

Lipiec / Sierpień 2021

„Morskie wyprawy kajakowe” to nasza propozycja bezpłatnych zajęć kajakowych skierowana do seniorów z Rewskiego Klubu Seniora. Zajęcia odbywały się w każdy wtorek w okresie wakacyjnym.

Partner GAS STORAGE POLAND

Eko Piknik - podwodne sprzątanie

Lipiec 2021

Podczas pikniku grupa płetwonurków z naszego Stowarzyszenia posprzątała podwodną część Portu Rybackiego, wyciągnięte zostały butelki, puszki, opona itp.

Partner GAS STORAGE POLAND

Eko Piknik w Mechelinkach

Lipiec 2021

Nasze Stowarzyszenie wraz z Akwarium Gdyńskim MIR i Uniwersytetem Gdańskim zorganizowało Eko Piknik w Mechelinkach. Podczas akcji można było dowiedzieć się, zobaczyć co żyje w Bałtyku, uczestniczyć w grach i zabawach edukacyjnych, jak również zebrać śmieci z naszej plaży i wymienić na atrakcyjne nagrody 🙂

Partner GAS STORAGE POLAND

Szkolenie dla dzieci z zakresu ratownictwa wodnego MR

Czerwiec 2021

W ramach przydzielonego grantu z Gminy Kosakowo rozpoczęliśmy pierwszy kurs na stopień młodszego ratownika. To bezpłatne szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy dla dzieci i młodzież z terenu Gminy Kosakowo.

Szkolenie dofinansowane z grantu Gminy Kosakowo

Rescue Eco Patrol

Czerwiec 2021

Rescue Eco Patrol to nasze najważniejsze przedsięwzięcie w tym roku. Drugi sezon łódź Sportis S-5700 z ratownikami ma pokładzie prowadziła patrole w rejonie Zatoki Gdańskiej i Puckiej. W czerwcu weekendowo, lipiec, sierpień – codziennie. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Kosakowo.

Projekt 1047

Maj 2021

W naszej bazie zakończyń się charytatywny spływ kajakowy rzeką Wisłą od Ustronia do Mechelinek. Uczestnicy Projektu1047 (tak został nazwany gdyż jest to odległość, którą pokonali kajakarze weterani). Jak co roku zbierali fundusze na rzecz potrzebujących.

Płyniemy Polsko

Maj 2021

„Płyniemy Polsko” – baza gościła uczestników rajdu skuterami rzeką Wisłą z Krakowa do Bałtyku. Jeden z etapów kończył się w Mechelinkach. Jest to coroczny rajd charytatywny, podczas którego prowadzona jest zbiórka pieniędzy na zajęcia nurkowe dla dzieci z zespołem Downa

Dzień Flagi

Maj 2021

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Członkowie naszego Stowarzyszenia uczestniczyli w przemarszu z flagami na trasie Rewa molo – Aleja Zasłużonych Ludzi Morza, zorganizowanym przez Kosakowskie Centrum Kultury.

Byliśmy widoczni na lądzie i wodzie 🙂 

Rescue Eco Patrol

Kwiecień 2021

Kontynuacja projektu. W ostatnich dniach kwietnia podpisaliśmy umowę z Gas Storage Poland na kontynuację naszego projektu. W ten sposób będziemy mogli również w tym sezonie pływać po Zatoce Puckiej i Gdańskiej zwiększając bezpieczeństwo na wodzie  mieszkańców naszej Gminy, Rybaków oraz turystów.

Sprzątamy Mechelinki-Dzień Ziemi

Kwiecień 2021

Wspólnie z naszymi  sąsiadami 🙂 Stowarzyszenie Port Mechelinki zorganizowaliśmy  akcję sprzątania Mechelinek. Sprzątanie trwało od 18 do 21 kwietnia. W Dzień Ziemi 22 kwietnia odbyło się losowanie nagród, ufundowanych przez nasze Stowarzyszenia jak również zaprzyjaźnione firmy.

MORSOWANIE

Styczeń / Luty / Marzec 2021

Pomimo obostrzeń udało się realizować nasze morsowania w małych grupkach, które spotykały się w ramach „Mechelińskich Morsów”

Nasz rekord 🙂

Styczeń 2021

Mechelińskie Morsy i nie tylko jak zwykle stanęły na wysokości zadania. W tym roku zebraliśmy kwotę 6 553,89 zł to o prawie 2000 ! więcej niż w ubiegłym roku  . Dziękujemy wszystkim tym, którzy w tym dniu zasilili skarbonka WOŚP  

Gramy z WOŚP

Styczeń 2021

Morska Baza Szkoleniowa Mechelinki,
od samego początku rozpoczęcia działalności MBSM grała zawsze razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pomimo pandemii i obostrzeń z tym związanych w tym roku również zagramy 🙂

Rok

ON DUTY podziękowa

Październik 2020

Podczas konferencji mieliśmy okazję

podziękować sponsorom, partnerom

za stworzenie i wsparcie naszego

projektu RESCUE ECO PATROL to

dzięki nim mogliśmy zwiększyć

bezpieczeństwo na wodzie w naszym

ON DUTY wyróżnienie

Październik 2020

Podczas konferencji wyróżnienie

„KORDIERYTOWY KOMPAS” otrzymał

wice prezes Stowarzyszenia MBSM

Sebastian BOREK za działalność na rzecz

bezpieczeństwa wodnego na akwenach

Zatoki Puckiej.

ON DUTY

Październik 2020

To ogólnopolska konferencja

ratownicza której byliśmy

współorganizatorem a która odbywała

się w Bibliotece Akademii Marynarki

Wojennej Gdynia Oksywie . Zajęcia

praktyczne w Mechelinkach.

Patrol kończy sezon letni

Październik 2020

Rescue Eco Patrol w tym sezonie letnim

wykonał:

73 wypłyniecia

11 interwencji w tym 4 poważne

9 pogadanek edukacyjnych

3x pobieranie próbek

2 ćwiczenia w zakresie ratownictwa

2 x zabezpieczenie regat

Sternik Motorowodny

Wrzesień 2020

Stowarzyszenie przy współpracy z CN

TICADA zoorganizowało i przeprowadziło

szkolenie motorowodne na stopień

sternika motorowodnego.

Ćwiczenia ratownicze

Wrzesień 2020

Baza wraz z Navigium Marine Rescue

w rejonie Klifu Mechelińskiego

zoorganizowało i przeprowadziło ćwiczenia

z zakresu ratownictwa wodnego,

wysokościowego i z metod poszukiwawczych.

W ćwiczeniach udział wzięli: OSP Kosakowo,

Policja Gdynia, Policja Kosakowo, POPR, WOPR, CNiTA TICADA

ZabezpieczenieRegat Katamaranów

Sierpień 2020

Rescue Eco Patrol w grupie

zabezpieczenia regat katamaranów

na wodach Zatoki Gdańskiej

organizowanych przez naszych

sąsiadów Stowarzyszenie Port

Mechelinki.

Marsz Śledzia

Sierpień 2020

Nasza ekipa ratownicza z pokładu

pontonu RIB S-5700 zabezpieczała

uczestników Marszu Śledzia na trasie

Kuźnica – Rewa.

Medyczny zestaw ratunkowy

Sierpień 2020

W ramach grantu Gminnego

i wsparcia Mechelińskich Morsów udało

się zakupić profesjonalny medyczny

zestaw ratunkowy który posłuży nam do

zabezpieczenia patroli , spotkań morsów

i innych wydarzeń organizowanych przez

naszą bazę.

Eliminacje do Mistrzostw Polski w Skuterach Wodnych

Sierpień 2020

To impreza motorowodna rangi Mistrzostw

Polski, której nigdy nie było w naszej Gminie

a my byliśmy współorganizatorem imprezy.

Pomimo ograniczeń związanych z pandemią

udało się zorganizować na wysokim poziomie.

PZMiNW w 2021 rownież przydzielił nam

organizację tych zawodów.

Półkolonie dla dzieci

Lipiec 2020

Dla dzieci z terenu gminy i nie tylko

odbyły się półkolonie pod hasłem

„Sporty wodne na wesoło”

Sporo dzieci uczestniczyło w tych zajęcia

i cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Zajęcia odbyły się w dwóch terminach.

Kurs Młodszego Ratownika

Lipiec - sierpień 2020

Baza zorganizowała kurs na stopień

młodszego ratownika WOPR dla dzieci

i młodzieży z rejonu Gminy Kosakowo.

Kurs dla uczestników szkolenia był

bezpłatny dofinansowany ramach

Grantów Gminnych. Odbyły się 2 takie kursy

Półkolonie dla dzieci z Mechelinek

Lipiec 2020

przy współpracy z Sołtysem Mechelinek

zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy

półkolonie dla dzieci pod hasłem

„Szkolenia wodne na wesoło”

Dofinansowane ze środków sołectwa

Uniwersytet Gdański

Lipiec 2020

Podejmujemy współpracę z Instytutem

Oceanografii UG w zakresie :

– szkolenia studentów kursu scientific

diver

– umiejscowienie stałego punktu poboru

prób do badań biocenozy Zatoki Gdańskiej

Pierwsza interwencja patrolu !

Lipiec 2020

Ekipa Rescue Eco Patrolu udzieliła pomocy

załodze katamaranu. Jednostka przewróciła

się na Zatoce Gdańskie, załoga nie była

postawić samodzielnie jacht. Po postawieniu

jednostki została ona odholowana do portu,

a załoga wyziębnięta zaopatrzona w koce

termiczne odstawiona bezpiecznie na brzeg.

Piknik Weterana

Lipiec 2020

Wraz ze Stowarzyszeniem KRS Formoza

zorganizowaliśmy piknik w naszej Bazie

dla weteranów, żołnierzy z Jednostek

Specjalnych Formoza, Grom i ich rodzin.

Rescue Eco Patrol

Czerwiec 2020

Dzięki firmie Gas Storage Poland i innych sponsorów : PEKO, JIT Team, Santi, Gecko Head Gear Polska, Ticada. Startuje nasz największy projekt ! który ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób, mieszkańców, turystów wypoczywających nad wodą. 

Łódź patrolowa typu RIB z obsadą ratowniczą.

Pływam bez promili

Czerwiec 2020

„Bez promili moi mili” to tegoroczne

hasło kampanii społecznej w której

kolejny raz nasza Baza bierze czynny

udział. Prowadzimy edukację na naszych

kursach, szkoleniach, zajęciach,

wyprawach….

1047 dla Zięby, spływ Wisłą kajakami

Maj - czerwiec 2020

Stowarzyszenie po raz kolejny stało się partnerem akcji charytatywnej. Weterani dla Weteranów  spływ kajakami rzeką Wisłą od Skoczowa do Bałtyku. Kończąc w Mechelinkach. 

Autorski projekt - respirator

Maj 2020

Członek naszego Stowarzyszenia

Arkadiusz Żynda skonstruował pierwszy

w Polsce działający automat

wykorzystujący sprawdzone

i atestowane worki resuscytacyjne.

Mamy nadzieję, że urządzenie

docelowo będzie wspierało medyków.

Odwołane 🙁

Kwiecień 2020

W związku z COVID-19 byliśmy zmuszeni

odwołać długo przygotowywane – cykliczne

wydarzenie „ Zakończenie Morsowania

w Mechelinkach” jak również wydarzenie

biegowe „Bieg Konika Morskiego”

Wspieramy medyków

Kwiecień - maj 2020

Dzięki hojności członków naszego Stowarzyszenia i nie tylko udało się zakupić płyny przeciw parowaniu gogli, inhalatory i inne niezbędne akcesoria medyczne które zostały przekazane do 7 Szpitala Marynarki Wojennej, Uniwersytet Medyczny w Gdańsku – Odział Onkologii i przychodnia Gdynia Sojowa 

Włączamy się w pomoc w okresie pandemii.

Marzec 2020

Stowarzyszenie zorganizowało szybką zbiórkę pieniędzy którą przeznaczyło na zakup materiałów do produkcji przyłbic, które wykonała Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni. Przyłbice przekazane zostały szpitalom z Trójmiasta.

Mechelińskie Morsy

Luty - marzec 2020

Promują nasz region, Gminę i Mechelinki na Międzynarodowych zlotach w kraju i zagranicą; Puck, Hel, Międzyzdroje, Kołobrzeg za granicą w Szwecji.

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

Luty 2020

Stowarzyszenie zorganizowało szkolenie z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP) po zakończeniu szkolenia uczestnicy zdali egzamin i uzyskali stopień Ratownika KPP- gratulujemy 🙂

Mechelińskie Morsy

Styczeń-marzec 2020

To cotygodniowa (niedziela) organizacja morsowania, która stała się największą cykliczną imprezą o charakterze pro zdrowotnym w naszej Gminie skupia od 100 do 150 osób

Finał WOŚP

Styczeń 2020

Od początku powstania bazy w Mechelinka bierzemy czynny udział w organizacji Finału WOŚP. Z roku na rok udaje się zebrać coraz większą sumę na te szczytne cele. Mechelińskie Morsy ustawiają się w wodzie tworząc olbrzymie serce. W 2020 roku udało się zebrać 4 554,68 zł

2020

Świąteczna Paczka

grudzień 2019

W ramach naszej działalności staramy się jak możemy pomagać innym. W 2019 podczas morsowania pod hasłem  „Świątecznej Paczki” udało się zebrać i przekazać artykuły dla Gdyńskiego Hospicjum

Morska służba

wrzesień 2019

Stowarzyszenie uruchomiło pierwszy projekt Morska Służba. Były to bezpłatne zajęcia dla dzieci z terenu Gminy Kosakowo i nie tylko w zakresie: nurkowania , ratownictwa, pierwszej pomocy, survivalu i krav magi.

XXIII Festiwal Kaszubski

wrzesień 2019

Współorganizator pokazów ratownictwa wodnego podczas XXIII Festynu Kaszubskiego w Rewie. Prowadzenie warsztatów z zakresu udzielania pierwszej pomocy z użyciem manekinów QCPR.

Marsz Śledzia​

sierpień 2019

Członkowie i sympatycy Stowarzyszenia prowadzili zabezpieczenie ratownicze z kajaków akcji „ Marsz Śledzia” na trasie Kuźnica – Ryf Mew – Rewa.

Młodszy Ratownik

lipiec 2019

Stowarzyszenie wraz z CN Ticada przeprowadziło cykl zajęć w ramach kursu na stopień Młodszego Ratownika dla dzieci i młodzieży.

Sporty Wodne na Wesoło

lipiec 2019

Projekt „Sporty Wodne na Wesoło” to szkolenia dla dzieci i młodzieży z zakresu różnych sportów wodnych – kajaki, deski sup, ratownictwo wodne, pływanie, nurkowanie w sprzęcie ABC. Realizowane przy ścisłej współpracy z CN Ticada.

Fit Joga & Be Active

czerwiec 2019

Wakacyjny projekt Fit Joga  i Be Active – aktywne spędzanie co niedzielnych poranków w bazie. Zajęcia prowadzone przez trenerkę fitness i byłego żołnierza Jednostki Specjalnej Formoza.​

1047 dla Tasiora

maj 2019

Baza była gospodarzem etapu kończącego Projekt 1047 dla Tasiora – spływ kajakowy rzeką Wisłą  to akcja mająca zwrócić uwagę na problemy weteranów w Polsce, a także pomóc zgromadzić środki na leczenie jednego z nich – Tasiora

 

On Duty

maj 2019

Stowarzyszenie dołączyło do grona partnerów Ogólnopolskiej Konferencji Ratowniczej ON DUTY. Na terenie bazy odbył się drugi dzień warsztatowy konferencji. Prezentacja przętu używanego w ratownictwie wodnym, ćwiczenia pierwszej pomocy itp.

Płyniemy Polsko

maj 2019

Mieliśmy swój mały udział w ogólnopolskim projekcie „Płyniemy Polsko” To morderczy rajd dookoła Polski na skuterach wodnych, który miał na celu zebrania środków na rehabilitację dzieci z niepełnosprawnościami. Na terenie bazy było utworzone miasteczko dla uczestników, gości i turystów.​

Marsz Weterana

maj 2019

Baza była partnerem Marszu Weterana i miejscem kończącym jeden z etapów marszu gdzie ba ternie było przygotowane dla uczestników miejsce do biwakowania i ogniska tak aby uczestnicy mogli chociaż przez chwilę się zregenerować i zrelaksować 🙂

2019

Pomoc dla Darii

wrzesień 2018

Na terenie bazy w Mechelinkach odbył się piknik charytatywny dla Darii, podczas tego pikniku były prowadzone licytacje, zbiórki i różnego rodzaju atrakcje na lądzie i na wodzie które przyczyniły się do zebrania sporej sumy na operację Darii w USA.

2018

Rozpoczęcie morsowania w Mechelinkach

październik 2017

Stowarzyszenie Morska Baza Szkoleniowa Mechelinki zorganizowało pierwsze ogólnodostępne ( bezpłatne) morsowanie w Mechelinkach. Na tym morsowaniu pojawiła się grupa znajomych, sympatyków Bazy w licznej grupie 20 osób. Od tamtej pory Baza organizuje, prowadzi i zabezpiecza cykliczne w każdą niedzielę ( od października do Kwietnia) spotkania Mechelińskich Morsów. Już w 2019 roku wydarzenie to zdobyło miano Największej cyklicznej imprezie o charakterze sportowym w Gminie Kosakowo. Cotygodniowa liczba uczestników przekroczyła liczbę 100. Łącznie 2123 osoby morsujące w sezonie 2018/2019​

2017